Napíšte svoje postrehy a čo Vám na tejto stránke chýba

Vzhľadom na nedostatok času na odpovede na Vaše otázky, ruším túto sekciu ,,Vaše otázky a moje odpovede".

Otázky mi môžete naďalej zasielať na moju emailovú adresu. Odpovedám na všetky emaily, ktoré nie sú anonymné. Do svojho emailu uveďte celé meno,adresu a telefónne číslo.

Odteraz tu môžete písať svoje postrehy a problémy, s ktorými ste sa stretli v Rakúsku na rôznych úradoch.

Takisto by som uvítal, aby ste mi napísali, čo Vám ešte chýba na tejto stránke. Podľa možnosti to bude čo najskôr doplnené.

 


12.9.2010

 


 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

imgJana [78.99.106.*]

img21.11.2019 09:56

Poistenie

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, ako postupovať. Pracovala som v Rakúsku, momentálne som na SK na rodičaku, odkedy som doma na materskej v Rakúsku mi zrušili zdravotné poistenie dokiaľ mi neschvália rodičak Rodičak mi schválili po roku no kartičku poistenca vždy nemám, nemôžem si spraviť žiadne preventívny, mala som zdravotné problémy, tak len sim si kupovala lieky v lekárni a skúšali sme čo zaberie, prečo platíme vysoké odvody, keď žena na matersjej/rodičaku nie je poistená. Ďakujem pekne

ODPOVEDAŤ

imgAnnaStefanka [84.20.56.*]

img07.04.2019 09:16

Svajciarsko a Rakusko

Dobry,ja by som mala taku otazku.Momentalne robim vo svajciarsku ako opatrovatelka a som zamestnana u rodiny.Chcela by som zase otvorit zivnost vRakusku tiez ako opatrovatelka,ale by som robila len cca 10 dni v mesiaci.Tento rok dovrsim 60 rokov a v Rakusku mam pravo na dochodok.Mala by som aj ja na ten dochodok pravo? A ci mozem v oboch statoch pracovat?0908740401 Dakujem

ODPOVEDAŤ

imgmgr A. Kostolna [90.64.93.*]

img26.02.2019 09:43

preklady do SK

pracujem v Rakúsku, a chýbajú mi preklady ku formulárom. Niektoré si s pomocou viem preložiť, ale odborné a úradné tlačivá s prekladom do nemeckého jazyka mám a nielen ja- problém a to už nepíšem o znalosti prekladu zákonov.

ODPOVEDAŤ

YTcxN